ایمیل: info@archmahan.com                           تلفن: 01154281650

اهداف و چشم انداز

  • خانه
  • /
  • اهداف و چشم انداز

بسم الله الرحمن الرحيم

هوالخالق الباری المصور له الاسماء الحسني

ایران بعنوان یک کشور در حال توسعه بخش عمده ای از درآمد سالانه خود را در بخش اجرا و توسعه پروژه های عمرانی و زیر بنائی سرمایه گذاری می کند. با توجه به تقاضای بالای بازار صنعت ساخت و سازو تخصصی بودن مهندسی و اجرای این پروژه ها در حوزه های معماری، عمران، تاسیسات، طراحی شهری و…  کنترل ، اجرا و مدیریت این پروژه ها نیازمند دانش  و تجربه همچنین در روشهای برنامه ریزی، کنترل و اجرای پروژه ها می باشد که این امر تنها در مجموعه های تخصصی نهادینه شده است بگونه ای که  انتخاب سیستم های صحیح  اجرای پروژه، امور اجرائی پروژه ها ، برنامه ریزی و اجرای طرح های بزرگ مسکونی، عمران شهری و منطقه ای، نظارت کارگاهی و امور مربوط به مقررات و قوانین مدیریت پیمان نیز بعنوان مقوله هایی تخصصی در این شرکتها اجرایی شده اند .

در این راستا با لطف و عنایات حضرت باری تعالی بنیان اولیه این شرکت در سال 1373 به منظور مشارکت در آبادانی و توسعه کشور تاسیس شد . مدیریت کارآمد و بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و متخصص، عرصه ساخت و ساز را با همه مصائب و پیچیدگیها به بستر مناسبی جهت افزایش روز افزون توانمندی های گروه ماهان مبدل ساخته است .

ارتقاء مهارتهای نظارتی و کنترل کیفیت در ابعاد گوناگون ، به کارگیری شیوه های نوین عملیاتی در اجرای پروژه ها در نظر گرفتن اصول علمی و استانداردهای جهانی شهرسازی این گروه را بر آن داشته است که با همکاری اساتید دانشگاهها و مراجع علمی ، تحقیقاتی و پژوهشی زمینه را برای استفاده و انتقال تکنولوژیها و فن آوریهای نوین جهانی به کشور فراهم کند.

بدین منظور مدیران ارشد گروه مهندسین بنیان عمران و معماری ماهان با برقراری ارتباطات گسترده با شرکتهای داخلی و خارجی ، چندین پروژه مختلف عمرانی و شهرسازی از قبیل مجتمع های تجاری ، مسکونی، تفریحی و توریستی در خارج از کشورطراحی کرده و در حال حاضر علاوه بر دارا بودن چند طرح اجرایی در دستور کار خود ، مقدمات ایجاد مجتمع تولید مصالح پیشرفته و ساختمانهای پیش ساخته با فن آوری جدید را با مشارکت چند شرکت اروپایی فراهم کرده است .

همکاری با مراکز تحقیقاتی ، پژوهشی و شرکتهای اروپایی امکان استفاده از سرمایه گذاری خارجی را در پروژه های شهرسازی ، مقاوم سازی بافتهای فرسوده شهری – روستایی و بسیاری از طرحهای عمرانی استانی و ملی فراهم ساخته است که می تواند از فشار بر منابع محدود مالی طرحهای عمرانی بکاهد .

گروه ماهان آمادگی خود را در جهت همکاری و مشارکت در طرحهای عمرانی بخش خصوصی ، سازمانها و دستگاههای دولتی با در نظر گرفتن استانداردهای جهانی و ضمانت کیفیفت و کمیت پروژه ها توسط مـــتخصصین خود ، اعـــلام و بدین منظور گوشه ای از توانمندیهای مدیران و گــزیده ای از طرحها و پروژه ها را معرفی می نماید .

نگاهی به تجربیات مشاور در طول این مدت بیان کننده تلاش و کوشش همه جانبه اعضاء و همکاران می باشد. این گروه مشاور تلاش دارد به عنوان یک مجموعه هدفمند، فعالیت خود را در زمینه های معماری و شهرسازی و رشته های مرتبط با آن دنبال نماید.

اهداف

از جمله اعم اهداف مدیریت مهندسین مشاور ماهان، تحقق دادن به خودکفایی و نوآوری در طراحی فضاهای فرهنگی و اجتماعی و نیازهای عمومی می باشد.

  • مهمترین اصول کاری این مهندسین مشاور عبارتند از :
  • انتقال تکنولوژی روز دنیا در فن ساختمان
  • پایبندی به مهندسی ارزش
  • طراحی فضاهای فرهنگی، اجتماعی مطابق با هویت، فرهنگ و نیازهای روزجامعه و براساس دستاورد های جدید.
  • آموزش در زمینه معماری و فن ساختمان
  • تلفیق معماری سنتی ایران با معماری معاصر
error: محتوای سایت قابل کپی برداری نمی باشد